profil na facebook
dla_gmin_odbior_odpadow_komunalnych
Strona główna / Dla samorzadów / Oczyszczanie miasta / Zimowe i letnie utrzymanie miast

uUdyR9w2EH3-ohTql65Blc6GNo5rzZnbgo3AYLgjCHiD8LuVVPD5rz4dnvwDXAte9bbBsJeIZglfPHK1-wRNLtN28fJIFZNkfpvThaZIoL6f_Lzfz-dK04TYUiVXvi5h

3d3vAjUhYwBtNwYabszvaw6seuIb1chejXIfCSmvWwGD8LuVVPD5rz4dnvwDXAte9bbBsJeIZglfPHK1-wRNLtN28fJIFZNkfpvThaZIoL6f_Lzfz-dK04TYUiVXvi5h

BYrzpEM35qyO_wBLYwNnQfVf0D0RaL4qctAN_lbH57qD8LuVVPD5rz4dnvwDXAte9bbBsJeIZglfPHK1-wRNLtN28fJIFZNkfpvThaZIoL6f_Lzfz-dK04TYUiVXvi5h

El5SIbfuTIpzZJOTvqEaRFuQJCZIj3FuHXNGCqtsHxKD8LuVVPD5rz4dnvwDXAte9bbBsJeIZglfPHK1-wRNLtN28fJIFZNkfpvThaZIoL6f_Lzfz-dK04TYUiVXvi5h

rhnU201_RM9m-snymrkrkeeoCbM165-kgbfCqFSvyROD8LuVVPD5rz4dnvwDXAte9bbBsJeIZglfPHK1-wRNLtN28fJIFZNkfpvThaZIoL6f_Lzfz-dK04TYUiVXvi5h

Zimowe i letnie utrzymanie miast

Zimowe utrzymanie miast

W ramach sezonu zimowego, podobnie jak w pozostałych sezonach, prowadzone są prace polegające na sprzątaniu miasta. Nieustannie prowadzone są usługi oczyszczania jezdni, chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz przejść podziemnych i skwerów. Dodatkowo w razie potrzeby prowadzona jest „akcja zima”, czyli odśnieżanie oraz odladzanie nawierzchni.

Akca Zima

Oferujemy usługi w zakresie zimoweg oczyszczania miasta, tzw. „Akcja Zima”. Nasze usługi polegają na odśnieżaniu pługopiaskarkami na jezdniach, chodnikach, ciągach pieszo-rowerowych, ścieżkach rowerowych oraz przystankach.

 

Dysponujemy przeszkoloną kadrą oraz nowoczesnym i wydajnym sprzętem, dzięki czemu nasze usługi są konkurencyjne.

Podczas "Akcji Zima" stosujemy głównie:

  • pługopiaskarki jezdniowe
  • pługopiaskarki chodnikowe

Pojemniki na piasek i sól

W ramach zimowego utrzymania dróg i chodników oferujemy pojemniki i skrzynie na piasek i sól, wykonane z najlepszych materiałów. Oferujemy pojemniki wysokiej jakości, odporne na zróżnicowane warunki pogodowe (nie korodują i nie pękają).

Zapewniane przez nas pojemniki przeznaczone są do składowania piasku i soli oraz innych środków służących do posypywania chodników i ulic np. sorbentu, w miejscach ruchu pieszych. Zróżnicowanie gabarytów naszych pojemników oraz estetyczny wygląd pozwalają na ich praktyczne zastosowanie niemal w każdym miejscu.

Pojemniki na piasek i sól dostarczane przez firmę ALBA znajdują się w miejscach uczęszczanych przez pieszych takich jak:

  • parkingi samochodowe,
  • przystanki autobusowye i tramwajowe,
  • stacje kolejowe,
  • skwery i zieleńce,
  • oraz wszystkie pozostałe miejsca przeznaczone do ruchu pieszych.

Pojemniki na piasek i sól to niezbędny element utrzymania chodników, traktów, przejść czy skwerów w okresie zimowym - pozwala stosunkowo szybko zadbać o miejsca do których nie dotarły pługopiaskarki.

Letnie utrzymanie miast

Utrzymanie miasta w czystości i porządku w sezonie letnim obejmuje przede wszystkim sprzątanie pasa drogowego - jezdnie są regularnie zmiatane oraz zmywane. Chodniki i ciągi pieszo-rowerowe także są utrzymywane w stałej czystości. Nasze usługi obejmują także cykliczne dbanie o porządek na parkingach, zieleńcach, przystankach, przejściach podziemnych, ścieżkach rowerowych oraz pozostałych ciągach komunikacyjnych.

Do utrzymania porządku używane są:

  • zamiatarki jezdniowe
  • zamiatarki chodnikowe
  • polewaczki jezdniowe

Każda umowa na zimowe i letnie utrzymanie miasta jest negocjowana indywidualnie, co daje Państwu możliwość odpowiedniego doboru usług z szerokiej gamy możliwości firmy ALBA.

W celu pozyskania szczegółowych informacji o usłudze prosimy kontakt z Działem Sprzedaży.